חדשות


Prev Next

בביקורי האחרון בניו יורק הענקתי ל SAM KOHL תמונת קולאז'...

קרא עוד >>

המסרק והכלב.... שיעור עבודה נכונה עם מסרק       

קרא עוד >>

אז למה אפשר לצפות משיעור עשירי בארבע על ארבע? לחצו על...

קרא עוד >>

צרו קשר


אנא הזן שם מלא

אנא הזן מס טלפון מלא

אנא הזן כתובת מייל חוקית
מעוניין בניוזלטר

facebook

היסטוריה של 4 על 4

ארבע על ארבע החל את דרכו ב-1994 כמספרות הכלבים הניידות הראשונות שהופעלו בארץ. הניידות נבנו בתשומת לב מקצועית לייעודן על פי ניסיון של שנים רבות בארה"ב, והשרות ניתן על פי אמות מידה חדשות בתחום טיפוח חיות המחמד בישראל, פינוק הלקוחות והכלבים.

מספרות אלו נתנו שירות שאין כדוגמתו בארץ מבחינת עמידה בסטנדרטים גבוהים ומקצועיים.

בשנת 1998, הוקם בית הספר הישראלי הראשון לספרות וטיפוח כלבים "ארבע על ארבע", שמטרתו להנחיל את הידע התאורטי, המעשי, והמקצועי הנכון לטיפול בחיות מחמד, לבעלי מקצוע בארץ.

ארבע על ארבע הוא בית הספר הראשון והמוביל עם תוכנית לימודים מובנית ומקצועית שעובד לפי שיטות עבודה בינלאומיות, ובהתאם לידע מקצועי עולמי. במסגרת קורס ספרות כלבים, מקנים לספר את הידע לטפל בכל כלב וכלב על פי סוגו וצרכיו, כאשר טובת הכלב היא הראשונה במעלה.

בית הספר הוקם על ידי אברי רונן אשר רכש את המקצוע בארצות הברית, למד בבית ספר לספרות כלבים בניו-יורק, ועסק שם במקצוע במשך כ-9 שנים. הוא הגיע לארץ עם ידע נרחב מאד בתחום, והופתע לגלות את הענף בחיתוליו. בשנת 1994, הקים אברי רונן את המספרה הניידת הראשונה בארץ על פי סטנדרטים אמריקאיים. לאחר כ-4 שנים של עבודה בשטח, הבין כי הענף זקוק בדחיפות למינוף והתמקצעות של ממש. מכאן הגיע לפתיחת בית הספר הראשון המעביר קורסים לספרות כלבים עם תוכנית לימודים מקיפה הכוללת את כל מגוון טיפולי הטיפוח להם הכלב זקוק. במסגרת הקורס שמים דגש על הקניית המודעות והחשיבות לטיפוח חיות מחמד, מתן תספורות מסורתיות ויצירתיות לכל גזע, הכרת ציוד עבודה, אמצעי זהירות וגישה לכלב במצבים שונים במהלך הטיפול, עזרה ראשונה, ומבוא לפתיחת מספרה.

לאורך השנים הרבות פיתח אברי רונן טכניקה ייחודית של התמודדות עם הכלב מבלי לקשור אותו במהלך הטיפול. דגש רב מושם בבית הספר על התקשורת עם הכלב.

עד לשנת 1998 נאלצו המעוניינים לנסוע לבתי"ס ברחבי העולם כדי ללמוד ספרות כלבים, דבר שהקשה מאד על התפתחות הענף בארץ. היו מעטים שלמדו בחו"ל, אך רוב בעלי המקצוע עסקו בספרות כלבים מיוזמתם, ללא כל רקע מקצועי הולם ומתאים, טיפול במקצוע ללא כל ידע מתאים גורמת לנזק ואכן הייתה ניכרת הפגיעה בכלבים.

פתיחת בית הספר "ארבע על ארבע" היוותה פריצת דרך משמעותית בהתפתחות ענף ספרות הכלבים בארץ. הרבה בעלי מקצוע מיומנים בוגרי בית הספר עובדים כיום ומטפלים בנאמנות ובמקצועיות בכלבים בארץ, ורוכשים ציוד מקצועי מתאים והולם המיועד לצורכי חיות המחמד.

 

 לקריאת כתבות שנכתבו על ארבע על ארבע במהלך השנים