חדשות


Prev Next

בביקורי האחרון בניו יורק הענקתי ל SAM KOHL תמונת קולאז'...

קרא עוד >>

המסרק והכלב.... שיעור עבודה נכונה עם מסרק       

קרא עוד >>

אז למה אפשר לצפות משיעור עשירי בארבע על ארבע? לחצו על...

קרא עוד >>

צרו קשר


אנא הזן שם מלא

אנא הזן מס טלפון מלא

אנא הזן כתובת מייל חוקית
מעוניין בניוזלטר

facebook

ראיון עם מר ריצ'רד קנט

בביקורי האחרון בניו יורק, נפגשתי לשיחה ארוכה עם  ידידי הותיק, מר ריצ'רד קנט, משחיז סכינים מוסמך מטעם חברת OSTER, איתו אני עובד למעלה מ 25 שנה, על מנת  לשמוע מצד משחיז מוסמך ומנוסה על הפן המקצועי של השחזת הסכינים של מכונות התספורת.

ריצ'רד קנט עוסק בתחום הטיפוח חיות המחמד מזה למעלה משלושים שנה. הוא החל כמורה ומדריך בבית ספר לספרות כלבים לנוער, ולאחר מכן עבר להוראת מבוגרים. בשנת 1981 עבר קורס השחזת ותחזוקת סכינים במפעל של יצרנית מכונות התספורת OSTER, בו הוסמך כמשחיז מורשה.

לדבריו, הידע הרחב שלו בתחום הטיפוח תורם לו רבות בעבודה. כמי שעסק בטיפוח חיות מחמד במשך שנים, הוא יודע מהם צרכיו ומצוקותיו של הספר, ומה אנשי המקצוע מצפים מהסכינים שלהם ולעשות ואיך הן אמורים לעבוד בפועל, ולכן יכול לשים דגש במהלך ההשחזה על הפרטים הקטנים אשר יכולים לפתור לאנשי המקצוע בעיות רבות. הרקע שלו תורם לו מאוד בעבודה ובתוצאות, ולכן הוא אינו חושש לתת אחריות מלאה להשחזות.

ריצ'רד רכש את מכשיר ההשחזה ומאז השחיז מאות אלפים רבים של סכינים באמצעותו. המכונה נמצאת תחת פיקוח תמידי ועוברת תחזוקה דו שנתית, איפוס ואיזון. מכונת ההשחזה היא למעשה גלגל ענק, שמשקלו העצום (כ-2 טון) נועד כדי לשמור על יציבות ואיזון מוחלט בזמן הפעולה, ועל גלגל זה מתבצעת פעולת ההשחזה. כל 6 חודשים הוא שולח את המכונה הענקית בעזרת מנוף ומשאית לחברה לטיפול.

ריצ'רד מסביר כי עבודת ההשחזה היא עבודת  אמנות, וכי כל העבודה נעשית ביד. השחזות אלו נקראות השחזות מפעל, היות ועד היום חברות הסכינים המובילות משחיזות את סכיניהן אך ורק באופן ידני באמצעות גלגלי הענק של מכונות ההשחזה. עוד הוא מוסיף כי פעולת ההשחזה דורשת יד מיומנת מאוד כדי לבצע את ההשחזה, שכן כאשר אתה עובד עם היד, יש יותר שליטה בלחיצות ובאיזון הסכין. המכונה עובדת מהר, ואם מפעילים כוח רב מידי הורסים את הסכין. לדבריו סכין יכולה לעבור קרוב לאלף השחזות, שכן בהשחזה אחת מורידים כאלפית המילימטר מגובה המגרעת, ולכן השחיקה היא מינימלית. יחד עם זאת, ברגע שההשחזה מתבצעת ביד לא מיומנת, מספר הפעמים שניתן להשחיז את אותה סכין קטן בהרבה. ריצ'רד מסביר כי יש כיום מכונות אוטומטיות רבות, אולם במכונות אלו אין מספיק שליטה על ההשחזה ולכן היא אינה מדויקת דיה.

ריצ'רד טוען כי בעבר היו משתמשים במתכת  טובה יותר לייצור סכיני מכונות הגילוח, ואילו היום הדור החדש של הסכינים, כמו למשל סכיני הטיטניום של OSTER, נשחקים וגומרים את חייהם מוקדם יותר. ריצ'רד מסביר כי  הגורם שהכי פוגע בסכינים הוא חול, אשר הורס את כושר החיתוך גורם לשחיקה . בין הגורמים היכולים לפגום את הסכין מונה ריצ'רד מים או דם, אשר גורמים לחלודה, וכן לכלך וחומרים לעצירת דימום. עוד מוסיף ריצ'רד כי את הסכינים הקרמיות אי אפשר להשחיז לכדי תוצאות טובות. גם לאחר שניסה זאת אף על אבן יהלום, התוצאות היו מאכזבות. הוא מסביר זאת בכך שלחברות יש עניין שיקנו סכינים חדשות, ולכן החברות מייצרות היום סכינים שלא ניתן להשחיז בצורה טובה לאורך זמן, כאשר ההבדלים העיקריים בין חברות הסכינים השונות, הוא סוג המתכת בה משתמשים, בעוד הקושי שלה המשפיע על מספר הפעמים בה ניתן להשחיז.

הטיפ של ריצ'רד לתחזוקה הטובה ביותר אשר תעזור לסכיני הגילוח להאריך ימים הוא שמירה על הסכינים נקיות, יבשות  ומשומנות.